ERKEKLERDE ESTETİK CERRAHİ

Erkeklerde Meme Büyüklüğü Jinekomasti Ameliyatı Tedavisi

Son zamanlarda erkekler arasında estetik cerrahi uygulamalarının sayısı giderek artmaktadır. Bayanlar için düşünülen birçok estetik müdahalenin erkekler tarafından da hızla kabul edilmeye başlamasının altında, mesleki başarıların artık günümüz toplumunda güzel görünümle bağdaşmaya başlamasında yatmaktadır.

Erkekler arasında şu anda ülkemizde en sık yapılan estetik müdahaleler arasında saç ekimi ve burun estetiği ilk sırayı almaktadır. Yurtdışı verileri ise liposuction uygulamasının erkekler arasında son 2 sene içinde %80 oranında arttığını göstermektedir.

FUE saç ekiminde Estetik ve Plastik cerrahi gerçekçi beklentileri olan hastaları daha fazla mutlu eder olmuştur. Zahmetli ve bir çok kişinin katılımını gerektiren bu müdahale ile saçın yoğun olduğu ense bölümünden seyrek alana saç doku transferini gerçekleştirilmektedir.

Nakil işleminde ensede iki kulak arasından sık, sağlıklı ve dökülmeme özelliği olan saç köklerinden küçük cerrahi bir yöntemle, içinde canlı saç köklerinin bulunduğu bir doku parçası alınır. Doku parçasının içindeki saç kökleri micro greftlere yani tekli, ikili saç köklerine ayrılır. Tamamen açılmış yada seyrelmiş alanlarda cildin altına doğru toplu iğne başı büyüklüğünde ince kanallar açılarak içine saç kökleri bırakılır. Saç kökleri canlı olduğu için ekim yapılan yerde, ense üzerinde nasıl uzuyorsa, aynı şekilde uzar.

Uzman doktor ve hemşireler tarafından gerçekleştirilen işlem 4 saat sürer. Lokal anestezi ile tamamen ağrısız gerçekleştirilir. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Saç ekimi (nakli) fiyatları (ücretleri) yapılan alanın genişliğine, transfer edilecek greft sayısına ve işlemi gerçekleştirecek saç ekim ekibine (saç ekimi merkezleri, hastanesi ve ya ekibine bağlı olarak) göre değişmektedir.

Kısa sürede sonuç vermesi, nispeten diğer uygulamaların yanında bölgesel-sedasyon anestezisi ile yapılabilir olmasından dolayı üst göz kapağı germe, erkeklerde meme büyüklüğü (jinekomasti) ve kepçe kulak estetiği ameliyatlarında da kayda değer bir yükseliş yine erkekler arasında görülmektedir.

25-35 dakika arasında süren üst göz kapağı germe ameliyatı sonrası gözler kapatılmamaktadır. Bunun yanında bölgesel anestezi nedeni ile yatış da gerektirmeyen bu uygulama iş hayatına dönüşü uzun süre engellememektedir. Kişilerin genetik ve doku farklılıkları, sigara içimine bağlı olarak gözde ki ödem-morlukların geçmesi 1-3 haftayı bulabilmektedir.

Jinekomasti ameliyatlarının çoğu yine lokal-sedasyon anestezisi altında çoğu liposuction uygulaması ile yine kısa sürede sonuçlandırabildiğimiz ameliyatlardandır.

Erkeklerde memenin büyümesine neden olan 2 problem vardır bunlardan birincisi şişmanlığa yada yapısal bir bozukluğa ikincil olarak gelişen memede aşırı yağlanma, diğeride jinekomastidir. Aşırı yağlanma nedeniyle oluşan erkekteki meme büyüklüğü tedavisi çok basit bir yöntem olan liposuction işlemiyle lokal anesteziyle yarım saat gibi bir sürede yapılmakadır ve hastanede kalmayı gerektirmemektedir.

Jinekomasti ise; Erkeklerde ergenlik döneminde sıkça görülen göğüslerdeki büyümenin ısrarlı olması, gerilememesi durumudur. Bazen ileri yaşlarda bazı hastalıklar, kullanılan ilaçlar veya kilo değişikliklerine bağlı olarak ta oluşabilir. 3 derecede sınıflanabilen jinekomastinin tedavisinde vakumla emme, ve veya cerrahi olarak doku çıkarılması teknikleri kullanılabilir.

Erkeklerde meme küçültme (jinekomasti tedavisi) estetiği ameliyatı fiyatları operasyonu gerçekleştirecek ekibe, hastaneye bağlı olarak değişmektedir. Tanı Tedavi amaçlı doktorunuza başvurunuz. Başvuracağınız doktorunuz size bu ameliyatın yöntemlerini anlatacak, kendi yaptığı örnek hasta resimlerini yine sizinle paylaşacaktır.

Yine ileri yaşlarda, kişiyi dinç ve erkeksi bir vücuttan uzaklaştıran saç dökülmesi, yüz ve göz kapaklarında sarkmalar, burunda şekil ve nefes alma problemleri, memelerde büyüklük gibi durumlar kendine güveni azaltarak, sosyal ve iş yaşantısında çekimserliklere neden olmaktadır. Özellikle 40-50 yaş grubu erkeklerde, iş yerinde alttan gelen alt kuşak ile aralarındaki görünüm ve buna bağlı başarı farkını kapatmak için estetiğe önem vermeye başlamışlardır. Bunun sonucu olarak yüz estetiğinde göz kapağı estetiğinden sonra yüz germe ameliyatlarına da talep artmaktadır.

Antalya ve İstanbul Estetik ve Plastik Cerrahları

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. A-Plast Estetik Cerrahi Estalya Güzellik Plas ve Estetik Cerr LTD ŞTİ resmi tescilli markasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir. Öncesi sonrası resimlerde de olduğu gibi burada fiyat bilgilerimizi paylaşmamız yasa gereği mümkün değildir. Fiyat bilgisi için tarafımıza randevu ile gelebilir veya ofis telefonlarımızdan asistanlarımızla irtibata geçebilirsiniz'

RESİMLERİNİZ İLE dİREK DOKTORLARIMIZA DANIŞABİLİRSİNİZ

'Online danışma formu yanında, Op Dr Gökhan Özerdem (Antalya için) ve Prof Dr Ömer Refik Özerdem'e (İstanbul için) direk olarak Whatsapp veya E-mail ile resimlerinizi de göndererek danışabilirsiniz. Size 48 saat içinde dönülecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.'

ONLINE DANIŞMA

OP DR GÖKHAN ÖZERDEM TPRCD, ISAPS, asps

Estetik ve Plastik Cerrah - ANTALYA
Whatsapp: 00 90 505 928 2141
E-Mail: gokhan@a-plastestetik.com

prof DR Ö. REFİK ÖZERDEM, EBOPRAS, ISAPS

Estetik ve Plastik Cerrah - İSTANBUL
Whatsapp: 00 90 533 433 4222
E-Mail: omer@a-plastestetik.com

İstanbul Estetik Plastik Cerrah Doç Dr Ömer Refik Özerdem ve Antalya Estetik Cerrah Op Dr Gökhan Özerdem

Prof Dr Ömer Refik Özerdem, EBOPRAS ISAPS, İSTANBUL
Op Dr Gökhan Özerdem, ISAPS TPRCD ASPS, ANTALYA

 • Türk ve Avrupa Yeterlik Diploma/Sertifikaları
 • Amerika, Avrupa ve İngiltere'de üst ihtisas, eğitim ve tecrübe
 • Dubai tıp lisansı
 • Amerika Alabama'da Estetik cerrahi üst ihtiasas diploması
 • Miami Üniversitesi kafa-yüz cerrahisi üst ihtisası
 • Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2 yıl üst eğitim araştırma
 • Great Ormond Street Hospital for Children Observer, İngiltere
 • Hull, Castle Hill Hospital Gamme Probe Course, İngiltere
 • Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü ve poster sunumları
 • Yurtdışı yayınları ve kitap bölüm yazarlığı 
 • American Society of Plastic Surgeons (ASPS) Amerika Dernek Üyeliği
 • American Cleft Palate-Craniofacial Association
 • European Boards of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery
 • INTERPLAST-Turkiye
 • International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ISAPS)
 • Türk Tabibler Birliği
 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
 • Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği
 • Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği

Niçin Board Certification (Yeterlilik Sertifikasyonu):

A-PLAST ESTETİK CERRAHİ

 Plastik Cerrahi uzmanı olmak çok zahmetli ve uzun bir eğitimi gerektirir. Altı yıllık tıp fakültesi eğitimi sonrası 6 yıl Genel Cerrahi, Estetik ve Rekonstrüksiyon eğitimini kapsar. Bundan sonra dileyen Plastik Cerrah estetik, yanık, el cerrahisi, bas-boyun cerrahisi vb bir üst uzmanlık dalında eğitim görür. Bütün bunlara ek olarak Plastik Cerrahin güncel bilgileri takip ettiğini kanıtlaması için her 10 yılda bir yeterlilik sınavına girmesi gerekmektedir. ABD, BAE, Kanada gibi çoğu ülkede yeterlilik sertifikası olmadan doktorlara çalışma izni verilmemektedir. Ülkemiz de bu yoldadır. Yakın bir gelecekte ülkemizde de bu sertifika mecburi hale gelecektir.  Türk Plastik Cerrahi Derneği'nin sözlü ve yazılı sınav sonucu ile verdiği yeterlik belgeli uzmanların listesine http://www.plastikcerrahi.org.tr/menu/26/yeterlik-belgeli-uzmanlar adresinden bakabilirsiniz. Ayrıca Türkiye'den Amerika Plastik Cerrahi Derneği'ne üye olmaya hak kazanmış plastik cerrahların listesi de https://find.plasticsurgery.org/country/turkey/?page=2 adresindedir. 

AVRUPA VE TÜRK YETERLİK DİPLOMA, ULUSLARARASI TECRÜBE, AMERİKA VE İNGİLTERE İLE AVRUPA'DA ÜST İHTİSAS VE EĞİTİM SAHİBİ PLASTİK CERRAHLAR

Dİploma ve SertİFİKALARı YURTDIŞI YAYINLARI Dernek üyelİKLERİ

reSİMLERİMİZ 

Hasta Yorumlarımız

Op Dr Gökhan Özerdem ile ilgili hasta yorumlarını okuyabilirsiniz!

Enter your html here

Adres

Akasya Acıbadem Sitesi (Akasya AVM üstü) A Kule Blok A1 Giriş, Kat:  23/117 
ACIBADEM İSTANBUL


Metin Kasapoğlu cad. Gökhan İşmerkezi 
Bina no: 21 B Blok Kat: 3/14
MURATPAŞA ANTALYA

E-mail

gokhan@a-plastestetik.com (Antalya)
omer@a-plastestetik.com (İstanbul)

Telefon

İstanbul: 
+90 (216) 504 74 54
+90 (530) 635 42 22 ( Mobil Randevu)

Antalya:
+90 (242) 322 93 90
+90 (532) 370 04 14 (Mobil Randevu)

YOUTUBE TANITIM VİDEOMUZ. DİĞER VİDEOLARIMIZ İÇİN YOUTUBE KANALIMIZI ZİYARET EDİNİZ !

ANTALYA ESTETİK CERRAH GÖKHAN ÖZERDEM YOUTUBE KANALI

ACIBADEM | İSTANBUL


MURATPAŞA | ANTALYA