KOMBİNE Anne estetİĞİ

Estetik ve plastik cerrahi günümüzde özellikle kadınları daha mutlu etmek için kendisini devamlı yeniliyor ve gelişiyor. İnsanları kendilerini daha iyi hissettirmeye odaklı bir girişim de ‘Anne Estetiği’! 

Kadınların en fazla şikayetçi olduğu estetik sorunların başında doğum sonrası deformasyonlar gelmektedir. Memelerde sarkmalar, karında gevşeme, göbek altı çatlakları, bel bölgesinde kalınlaşma ‘anne estetiği’ ile çözülebilecek sorunlardan en önemlileri. 

İngilizde ‘mommy makeover’ olarak da isimlendirilen ‘anne estetiği’ ile aynı anda hem memelere, karın bölgesinde hem de bellere müdahale mümkün. Burada amaç, çocuğu belli bir büyüklüğe ulaşmış, sütten kesilmiş (en az 6 ay geçmeli) anneyi bu ameliyat sonrası mutlu bir anneye dönüştürmektir. Bu tür girişimler ile annelerde kendilerine kadınsı özgüveni kazandırmak ayrı bir avantaj oluyor tabi. 

Vücutta neler değişiyor? 

Doğum sonrası anneler arasında derecesi farklı olarak sadece karın derisinde sarkma veya çatlak oluşmuyor aynı zamanda karın kaslarında yanlara açılma sonucu karın duvarında gevşeklik erkek tipi göbeklenme yani bombeleşme hatta ileride göbek fıtığı oluşumu, kabızlık, idrar kaçırma problemleri de görülebiliyor. Gevşek karnın öne doğru erkek tipi bombelenmesi sornası kişilerde postur yani duruş bozukluğu da gelişebilir. Bel ve sırt ağrılarına yol açabilir. 

Gebelik sırasında sütle dolan, kilo alımı ile beraber de büyüyen memelerde süt vermenin sonlandırılmasını takiben hızla küçülür, sarkar ve dokuların yerini yağ dokusu alır. Gebelik sırasında verilemeyen kiloların etkisi ile bazen memeler büyük bile kalabilir sarkma yanında. 

Yine bu verilemeyen kilolar basende, kalçalarda, bel ve karın bölgesinde yağ depolanması ile kendini gösterir. 


Anne estetiği ne yapar? 

Gebelik sonrasında oluşan bu deformasyonların tek bir seansta, aynı anestezi altında çözümü ‘anne estetiği’ ile sağlanabilir. 3-4 saati geçmeyen bir süre içinde karın germe, bellere ve basenlere liposuction (yağ alımı), meme dikleştirme (aynı anda dolgunluk amaçlı silikon da konulabilir), bazen küçülterek dikleştirme yapmak mümkündür. Karın germe işlemi mini veya tam olabilir. Bunu doktorunuz sizinle beraber karar verecektir. Günümüzde yeni teknikler ile karın germe yaparken aynı anda karın üst kısmı ve bellere, sırta kadar liposuction da yapılmaktadır. Böylece daha iyi bir kontur sağlanmaktadır. Gerek görüldüğünde kalçalara alınan yağlar transfer edilebilir. 

Doğumdan sonra ne zaman bu ameliyat olunabilir? 

Enfeksiyon gibi risklerin azalması amacı ile örneğin memelere yapılacak girişimler için sütten kesilme sonrası en az 6 ay beklenmesi önerilmektedir. Annenin gebelik öncesi ideal kilosuna ulaşması aslında en ideal zamanıdır. Meme ve karın ameliyatlarından sonra hastalarımızdan ağır kaldırmamalarını, çekmemelerini ve yine ağır sporları bir süre yapmamalarını istiyoruz. Bebeği taşımak bu süre içinde güçleşeceğinden, bebeğin belli bir büyüklüğe gelmesi önemli. 

KOMBİNE ESTETİK (anne estetİĞİ) AMELİYATLAR VİDEO İZLE

Antalya ve İstanbul Estetik ve Plastik Cerrahları

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. A-Plast Estetik Cerrahi Estalya Güzellik Plas ve Estetik Cerr LTD ŞTİ resmi tescilli markasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir. Öncesi sonrası resimlerde de olduğu gibi burada fiyat bilgilerimizi paylaşmamız yasa gereği mümkün değildir. Fiyat bilgisi için tarafımıza randevu ile gelebilir veya ofis telefonlarımızdan asistanlarımızla irtibata geçebilirsiniz'

RESİMLERİNİZ İLE dİREK DOKTORLARIMIZA DANIŞABİLİRSİNİZ

'Online danışma formu yanında, Op Dr Gökhan Özerdem (Antalya için) ve Prof Dr Ömer Refik Özerdem'e (İstanbul için) direk olarak Whatsapp veya E-mail ile resimlerinizi de göndererek danışabilirsiniz. Size 48 saat içinde dönülecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.'

ONLINE DANIŞMA

OP DR GÖKHAN ÖZERDEM TPRCD, ISAPS, asps

Estetik ve Plastik Cerrah - ANTALYA
Whatsapp: 00 90 505 928 2141
E-Mail: gokhan@a-plastestetik.com

prof DR Ö. REFİK ÖZERDEM, EBOPRAS, ISAPS

Estetik ve Plastik Cerrah - İSTANBUL
Whatsapp: 00 90 533 433 4222
E-Mail: omer@a-plastestetik.com

İstanbul Estetik Plastik Cerrah Doç Dr Ömer Refik Özerdem ve Antalya Estetik Cerrah Op Dr Gökhan Özerdem

Prof Dr Ömer Refik Özerdem, EBOPRAS ISAPS, İSTANBUL
Op Dr Gökhan Özerdem, ISAPS TPRCD ASPS, ANTALYA

 • Türk ve Avrupa Yeterlik Diploma/Sertifikaları
 • Amerika, Avrupa ve İngiltere'de üst ihtisas, eğitim ve tecrübe
 • Dubai tıp lisansı
 • Amerika Alabama'da Estetik cerrahi üst ihtiasas diploması
 • Miami Üniversitesi kafa-yüz cerrahisi üst ihtisası
 • Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2 yıl üst eğitim araştırma
 • Great Ormond Street Hospital for Children Observer, İngiltere
 • Hull, Castle Hill Hospital Gamme Probe Course, İngiltere
 • Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü ve poster sunumları
 • Yurtdışı yayınları ve kitap bölüm yazarlığı 
 • American Society of Plastic Surgeons (ASPS) Amerika Dernek Üyeliği
 • American Cleft Palate-Craniofacial Association
 • European Boards of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery
 • INTERPLAST-Turkiye
 • International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ISAPS)
 • Türk Tabibler Birliği
 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
 • Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği
 • Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği

Niçin Board Certification (Yeterlilik Sertifikasyonu):

A-PLAST ESTETİK CERRAHİ

 Plastik Cerrahi uzmanı olmak çok zahmetli ve uzun bir eğitimi gerektirir. Altı yıllık tıp fakültesi eğitimi sonrası 6 yıl Genel Cerrahi, Estetik ve Rekonstrüksiyon eğitimini kapsar. Bundan sonra dileyen Plastik Cerrah estetik, yanık, el cerrahisi, bas-boyun cerrahisi vb bir üst uzmanlık dalında eğitim görür. Bütün bunlara ek olarak Plastik Cerrahin güncel bilgileri takip ettiğini kanıtlaması için her 10 yılda bir yeterlilik sınavına girmesi gerekmektedir. ABD, BAE, Kanada gibi çoğu ülkede yeterlilik sertifikası olmadan doktorlara çalışma izni verilmemektedir. Ülkemiz de bu yoldadır. Yakın bir gelecekte ülkemizde de bu sertifika mecburi hale gelecektir.  Türk Plastik Cerrahi Derneği'nin sözlü ve yazılı sınav sonucu ile verdiği yeterlik belgeli uzmanların listesine http://www.plastikcerrahi.org.tr/menu/26/yeterlik-belgeli-uzmanlar adresinden bakabilirsiniz. Ayrıca Türkiye'den Amerika Plastik Cerrahi Derneği'ne üye olmaya hak kazanmış plastik cerrahların listesi de https://find.plasticsurgery.org/country/turkey/?page=2 adresindedir. 

AVRUPA VE TÜRK YETERLİK DİPLOMA, ULUSLARARASI TECRÜBE, AMERİKA VE İNGİLTERE İLE AVRUPA'DA ÜST İHTİSAS VE EĞİTİM SAHİBİ PLASTİK CERRAHLAR

Dİploma ve SertİFİKALARı YURTDIŞI YAYINLARI Dernek üyelİKLERİ

reSİMLERİMİZ 

Hasta Yorumlarımız

Op Dr Gökhan Özerdem ile ilgili hasta yorumlarını okuyabilirsiniz!


Adres

Akasya Acıbadem Sitesi (Akasya AVM üstü) A Kule Blok A1 Giriş, Kat:  23/117 
ACIBADEM İSTANBUL


Metin Kasapoğlu cad. Gökhan İşmerkezi 
Bina no: 21 B Blok Kat: 3/14
MURATPAŞA ANTALYA

E-mail

gokhan@a-plastestetik.com (Antalya)
omer@a-plastestetik.com (İstanbul)

Telefon

İstanbul: 
+90 (216) 504 74 54
+90 (530) 635 42 22 ( Mobil Randevu)

Antalya:
+90 (242) 322 93 90
+90 (532) 370 04 14 (Mobil Randevu)

YOUTUBE TANITIM VİDEOMUZ. DİĞER VİDEOLARIMIZ İÇİN YOUTUBE KANALIMIZI ZİYARET EDİNİZ !

ANTALYA ESTETİK CERRAH GÖKHAN ÖZERDEM YOUTUBE KANALI

ACIBADEM | İSTANBUL


MURATPAŞA | ANTALYA