ESTETİK CERRAHİDE KOMBİNE AMELİYATLAR

Antalya ve İstanbulda Kombine Estetik Cerrahi Ameliyatları

S: Öncelikle Estetik ve Plastik Cerrahi nedir, Estetik ve Plastik Cerrah kimdir:

Ö.R.Ö. Plastik Cerrahi çok değerli hocam Prof. Dr. Anthony Wolfe’un (Miami Ünversitesi) deyimiyle tıpla sanatı birleştiren bir köprüdür. İlgi alanlarından biri olan Rekonstrüktif Plastik Cerrahi, kaza-doğumsal anomali-tümör vb. zarar gören vücut kısımlarını tedavi eder. Kozmetik Plastik Cerrahi ise tarif olarak normal bir vücut bölgesinin görünümünü değiştirmek için çalışır. Çoğu kez arada kesin sınır yoktur. Örneğin burun bölgesinden geniş bir tümör çıkardıktan sonra yeni bir burnu rekonstrüktif cerrahi ile oluştururken estetik olarak da mümkün olduğu kadar orijinaline benzemesi arzu edilir.

Plastik Cerrah, Genel Cerrahi eğitimi sonrasında hem Rekonstrüktif hem de Estetik Cerrahi üzerine eğitim almış kişidir. Amerikan Plastik Cerrahi Birliği’nin internet sayfasına göre (www.plasticsurgery.org) rekonstrüktif cerrahi üzerine eğitim almak başarılı bir estetik cerrah olmak için önemlidir. Bu eğitim usta-çırak eğitimi şeklinde 6 yılda verilir. Bu süre sonunda dileyen uzman yurtiçi veya yurtdışındaki üst uzmanlık programlarına başvurup eğitimine devam edebilir. Örneğin benim uzmanlık ve sonrası eğitimim toplam 10 yıl sürdü. Aslında kongreler, klinik ziyaretleri vb. ile halen eğitimimiz devam ediyor.

S: Kombine estetik müdahaleler deyimini son zamanlarda sık sık duymaktayız. Bunu biraz açar mısınız?

Ö.R.Ö. Estetik ve Plastik Cerrahi ile anesteziyoloji dallarındaki gelişmeler ve birden fazla uzmanın oluşturduğu ekipler ile aynı seansta bir çok vücut bölgesini ilgilendiren kombine operasyonlar ülkemizde ve yurtdışında bir çok klinikte daha sık uygulanabilmektedir. Aynı zamanda teknik gelişmeler de cerrahi olmayan girişim seçeneğimizi artırmıştır. Burada yeri gelmişken vurgulamak isterim ki ile cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemleri birbirinin alternatifi olarak düşünmek pek doğru değildir. Bence daha doğru olan bunları birbirini destekleyen ya da her bir hastanın spesifik ihtiyaçlarına göre tek tek seçilebilecek yöntemler olarak düşünmek bilimsel açıdan daha doğrudur.

S: Kombine girişimlerin faydası nelerdir:

G.Ö. Vücudumuz değişik bölgelere ve her bölgede de estetik ünitelere bölünmüştür. Estetik harmoninin sağlanması için birden fazla bölgede ya da estetik ünitede aynı anda girişim gerekebilmektedir. Bir Estetik Cerrah da bütün bu bölgelere aynı anda müdahale edebilecek şekilde eğitim görmüştür. Örneğin burnu ileride ve düşük, çene ucu ise geride olan bir kişiyi düşünelim. Bu kişide sadece burun veya sadece çene ucu operasyonu ile ideal sonuç alabilmek zordur. Bu kişilerde yüz yapılarının harmonisinin daha iyi sağlanabilmesi için burun operasyonu yanında çene ucu ilerletme operasyonu da gerekebilmektedir. Ya da göz kapağı düşünen bir hastada daha iyi sonucun alınabilmesi için örneğin yüz germe veya burun operasyonu da gerekebilmektedir. Gövdede de aynı durum söz konusudur. Meme küçültme operasyonu yanında karın bölgesindeki şikayetleri de gidermek bir çok kişide gövdenin görünümünü daha da iyi kılabilmektedir. Operasyonlardan sonra kavitasyon, botoks, dolgu gibi cerrahi olmayan müdahalelerden de daha iyi sonuç için faydalanabilmekteyiz.

S: Karın germe operasyonlarında ne tür kombinasyonlar söz konusudur?

Ö.R.Ö. Amerikan Plastik Cerrahi Birliği’ne göre (bkz. İnternet adresi), karın bölgesindeki sarkmaların tek etkili tedavisi karın germedir. Bu operasyonların genişliği (dolayısıyle operasyon süresi ve masrafı da) hastadan hastaya değişmektedir. Çoğu kez en iyi sonuçlar karın germe+liposuction+kas-fasya onarımı (diğer deyişle iç korse dikişleri) kombinasyonu ile alınmaktadır. Operasyon sonrası bazı hastalarımıza kavitasyon+pressoterapi vb. yardımcı metodlar uygulamaktayız. Bir grup hastada ise (özellikle de sarkma ve yağlanma şikayetleri daha fazla olanlarda) ikinci bir destek operasyonu gerekli olabilmektedir.

Unutulmaması gereken operasyonun sonuçlarının sonsuza dek sürmemesidir; doğa kaldığı yerden vücuda olan etkisini devam ettirecektir. Operasyon sonrası bir diyetisyenin kontrolünde uygun bir diyet, sigarasız ve stressiz bir hayat ve devamlı egzersiz operasyondan en iyi sonucu alabilmek ve onun etkisini mümkün olduğunca uzun tutmak için için gereklidir.

S: Diğer tıp branşları ne şekilde katkıda bulunmaktadır?

G.Ö. Bariatrik cerrahi denen, Genel Cerrahi pratiğinde yer alan ve şişman hastaların hızla ve ileri derecede kilo kaybetmesini sağlayan müdahale şekli son yıllarda yaygınlaşmıştır. Bu operasyonlar Plastik Cerrahi’de de yeni bir sayfanın açılmasına neden olmuştur. Bariatrik cerrahiden sonra hızla kilo kaybeden hastalar, ortaya çıkan sarkmalar nedeniyle oluşan kontur bozuklularından rahatsız olmakta ve bir Estetik Plastik Cerrahi uzmanına başvurmaktadırlar. Aslında bu durum diyet vb. nedenlerle hızla kilo kaybedenlerde de görülmektedir. Bu hastalara kombine kontur düzeltme operasyonları, kişiye özel adaptasyonlarla uygulanabilmektedir. Çepeçevre kemer şeklinde karın-bel bölgesinin fazlalıkların alınması ve bu bölgelerin şekillendirilmesi operasyonu bu duruma örnek olarak verilebilir. Aynı zamanda hem yağ emme (liposuction) ile uyluk, karın ve bel bölgesine daha fazla şekil verilmekte, hem de gövde arka yüzünde yapılan müdahale sırasında sarkmış olan kalça-uyluk bölgesi ne daha iyi şekil verilebilmekte; meme dikleştirme, bacak içlerindeki sarkmaların uyluk germe ileazaltılması aynı seansta sağlanabilmektedir.

S: Operasyon düşünen hastanın nereden başlaması gerekir:

Ö.R.Ö. Vücut kontur bozukluğunun tedavisini arzulayan bir kişinin başlangıç olarak yapmasını tavsiye edebileceğimiz bir uzman ile konuşup muayene olmasıdır. Uzman doktor muayene bulgularına göre size uygun bir müdahale şekli önerecektir. Tabii ki karar verme aşamasında en önemli faktör hastanın ihtiyaçları, düşünceleri ve kararıdır.  


Ö.R.Ö: PROF DR ÖMER REFİK ÖZERDEM
G.Ö: OP DR GÖKHAN ÖZERDEM

KOMBİNE ESTETİK AMELİYATLAR VİDEO İZLE

Antalya ve İstanbul Estetik ve Plastik Cerrahları

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. A-Plast Estetik Cerrahi Estalya Güzellik Plas ve Estetik Cerr LTD ŞTİ resmi tescilli markasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir. Öncesi sonrası resimlerde de olduğu gibi burada fiyat bilgilerimizi paylaşmamız yasa gereği mümkün değildir. Fiyat bilgisi için tarafımıza randevu ile gelebilir veya ofis telefonlarımızdan asistanlarımızla irtibata geçebilirsiniz'

RESİMLERİNİZ İLE dİREK DOKTORLARIMIZA DANIŞABİLİRSİNİZ

'Online danışma formu yanında, Op Dr Gökhan Özerdem (Antalya için) ve Prof Dr Ömer Refik Özerdem'e (İstanbul için) direk olarak Whatsapp veya E-mail ile resimlerinizi de göndererek danışabilirsiniz. Size 48 saat içinde dönülecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.'

ONLINE DANIŞMA

OP DR GÖKHAN ÖZERDEM TPRCD, ISAPS, asps

Estetik ve Plastik Cerrah - ANTALYA
Whatsapp: 00 90 505 928 2141
E-Mail: gokhan@a-plastestetik.com

prof DR Ö. REFİK ÖZERDEM, EBOPRAS, ISAPS

Estetik ve Plastik Cerrah - İSTANBUL
Whatsapp: 00 90 533 433 4222
E-Mail: omer@a-plastestetik.com

İstanbul Estetik Plastik Cerrah Doç Dr Ömer Refik Özerdem ve Antalya Estetik Cerrah Op Dr Gökhan Özerdem

Prof Dr Ömer Refik Özerdem, EBOPRAS ISAPS, İSTANBUL
Op Dr Gökhan Özerdem, ISAPS TPRCD ASPS, ANTALYA

 • Türk ve Avrupa Yeterlik Diploma/Sertifikaları
 • Amerika, Avrupa ve İngiltere'de üst ihtisas, eğitim ve tecrübe
 • Dubai tıp lisansı
 • Amerika Alabama'da Estetik cerrahi üst ihtiasas diploması
 • Miami Üniversitesi kafa-yüz cerrahisi üst ihtisası
 • Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2 yıl üst eğitim araştırma
 • Great Ormond Street Hospital for Children Observer, İngiltere
 • Hull, Castle Hill Hospital Gamme Probe Course, İngiltere
 • Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü ve poster sunumları
 • Yurtdışı yayınları ve kitap bölüm yazarlığı 
 • American Society of Plastic Surgeons (ASPS) Amerika Dernek Üyeliği
 • American Cleft Palate-Craniofacial Association
 • European Boards of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery
 • INTERPLAST-Turkiye
 • International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ISAPS)
 • Türk Tabibler Birliği
 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
 • Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği
 • Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği

Niçin Board Certification (Yeterlilik Sertifikasyonu):

A-PLAST ESTETİK CERRAHİ

 Plastik Cerrahi uzmanı olmak çok zahmetli ve uzun bir eğitimi gerektirir. Altı yıllık tıp fakültesi eğitimi sonrası 6 yıl Genel Cerrahi, Estetik ve Rekonstrüksiyon eğitimini kapsar. Bundan sonra dileyen Plastik Cerrah estetik, yanık, el cerrahisi, bas-boyun cerrahisi vb bir üst uzmanlık dalında eğitim görür. Bütün bunlara ek olarak Plastik Cerrahin güncel bilgileri takip ettiğini kanıtlaması için her 10 yılda bir yeterlilik sınavına girmesi gerekmektedir. ABD, BAE, Kanada gibi çoğu ülkede yeterlilik sertifikası olmadan doktorlara çalışma izni verilmemektedir. Ülkemiz de bu yoldadır. Yakın bir gelecekte ülkemizde de bu sertifika mecburi hale gelecektir.  Türk Plastik Cerrahi Derneği'nin sözlü ve yazılı sınav sonucu ile verdiği yeterlik belgeli uzmanların listesine http://www.plastikcerrahi.org.tr/menu/26/yeterlik-belgeli-uzmanlar adresinden bakabilirsiniz. Ayrıca Türkiye'den Amerika Plastik Cerrahi Derneği'ne üye olmaya hak kazanmış plastik cerrahların listesi de https://find.plasticsurgery.org/country/turkey/?page=2 adresindedir. 

AVRUPA VE TÜRK YETERLİK DİPLOMA, ULUSLARARASI TECRÜBE, AMERİKA VE İNGİLTERE İLE AVRUPA'DA ÜST İHTİSAS VE EĞİTİM SAHİBİ PLASTİK CERRAHLAR

Dİploma ve SertİFİKALARı YURTDIŞI YAYINLARI Dernek üyelİKLERİ

reSİMLERİMİZ 

Hasta Yorumlarımız

Op Dr Gökhan Özerdem ile ilgili hasta yorumlarını okuyabilirsiniz!


Adres

Akasya Acıbadem Sitesi (Akasya AVM üstü) A Kule Blok A1 Giriş, Kat:  23/117 
ACIBADEM İSTANBUL


Metin Kasapoğlu cad. Gökhan İşmerkezi 
Bina no: 21 B Blok Kat: 3/14
MURATPAŞA ANTALYA

E-mail

gokhan@a-plastestetik.com (Antalya)
omer@a-plastestetik.com (İstanbul)

Telefon

İstanbul: 
+90 (216) 504 74 54
+90 (530) 635 42 22 ( Mobil Randevu)

Antalya:
+90 (242) 322 93 90
+90 (532) 370 04 14 (Mobil Randevu)

YOUTUBE TANITIM VİDEOMUZ. DİĞER VİDEOLARIMIZ İÇİN YOUTUBE KANALIMIZI ZİYARET EDİNİZ !

ANTALYA ESTETİK CERRAH GÖKHAN ÖZERDEM YOUTUBE KANALI

ACIBADEM | İSTANBUL


MURATPAŞA | ANTALYA